Yds Sınav ÜcretiYDS Sınav Ücreti

Sadece elektronik ortamdan gerçekleştirilecek başvurular 18 Şubat – 27 Şubat tarihleri arasında kılavuzda belirtilen başvuru merkezlerinden ve ÖSYM internet sitesinden tamamlanabilecek.

Adaylar, 50 TL sınav ücretini başvurudan önce ilgili banka şubelerine yatıracak. Adayların, sınav ücretini yatırmaları için kılavuzun arka sayfasında belirtilen banka şubelerinden birine gidip sınavın adı, TC Kimlik Numarası ile ad ve soyadı bilgilerini vermeleri yeterli olacak. Sınav ücretini bankaya yatırmış olmak başvuru için yeterli olmayacak, adayların kılavuzda belirtildiği şekilde başvurunun tamamlanması gerekiyor.

Almanca, Arapça, Fransızca, İngilizce veya Rusçadan sınava başvuran adayların, sınav merkezi tercihleri adayların adres illeri veya adres iline yakın sınav merkezleri olarak sınırlandırıldı. Buna göre adaylar sınav merkezi tercihlerini yaparken; eğer adres illerinde sınav yapılıyorsa bu sınav merkezini, adres illerinde sınav yapılmıyorsa ÖSYM tarafından belirlenen yakın sınav merkezlerini tercih edebilecek.

Son Aramalar:

  • yds pratik bilgiler
  • yds 2013 çözümleri
  • yds çözümleri
  • yds için pratik bilgiler

Bize Sorun »

Lutfen mesajinizin anlasilir olmasina ozen gosteriniz.